JoomlaTemplates.me by FatCow User Reviews

WIGILIA W NASZYM OGNISKU „ŚWIDER”

Opublikowano: sobota, 18, styczeń 2014 admingm

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tradycyjnie już w naszym Ognisku świętowaliśmy nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Uroczysta Wigilia Ogniskowa z przedstawieniem Jasełkowym i spotkaniem z Mikołajem odbyła się 19.12.2013r. w jadalni Ogniska. Zgromadziło się nas około 140 osób. Wśród gości do wigilijnego stołu zasiedli z nami: wszyscy pracownicy naszej szkoły, byli pracownicy Ogniska tj. Paweł Kwas, Danuta Klemt, Irena Miluska, wieloletni przyjaciel Ogniska Wojciech Turewicz, mamuty Ogniskowe czyli byli wychowankowie: Boguś Cieciórkowski, Zbyszek Wiliński, Bogusław Homicki, Tadeusz Krzosek, Adam Suchaczyński i trochę młodsze mamuty: Kasia Bąk, Alek Łuczak, Paweł Wilk, Damian Rozum, Natalia i Ela Zawadka. ( zobacz fotogalerię )

Wieczerzę rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy” przy akompaniamencie wujka Rafała, odczytaniem fragmentu Pisma Świętego. Potem życzenia ogólne od dyrekcji i zaproszonych gości i indywidulane, każdy z każdym łamiąc się opłatkiem. Łza wzruszenia zabłysła w niejednym oku. Bo to wyjątkowy czas, czas na dobre słowo, przebaczenie, podziękowanie, czas dla drugiego człowieka. Potem już tradycyjna uczta dla ciała – wieczerza i dla ducha – Jasełka. A w tegorocznych Jasełkach zaprezentowali się:
1. Sandra Urbaś – Narrator
2. Maja Woźniak – Anioł Gabriel
3. Zosia Krzewniak – Anioł Michał
4. Klaudia Sadowska – Anioł Rafał
5. Dominik Kowalski – Aniołek
6. Mateusz Truszkowski – Diabeł Lucyfer
7. Natalia Banaszek – Diabeł Boruta
8. Łukasz Zawadka – Diabeł Azazel
9. Eryk Giułumian – Diabeł Rokita
10. Paweł Pszczóliński – pastuszek Kuba
11. Kamil Woźnica – pastuszek Maciek
12. Patryk Przybysz – król Kacper
13. Filip Bolek – król Melchior
14. Maciek Petrow – król Baltazar
15. Kinga Marcinkowska – Herod
16. Darek Kucharski – śmierć
17. Kamil Zakrzewski – Józef
18. Ola Ruszkiewicz – Maryja
Wszyscy aktorzy, nagrodzeni sowicie oklaskami są uczniami Powiatowego Gimnazjum nr 21 i wychowankami naszego Ogniska. Przedstawienie pięknie przygotowała niezawodna w tym temacie ciocia Beata :) W roli przygotowującej oprawę muzyczną debiutowała ciocia Agnieszka :)
Po Jasełkach przywitaliśmy Mikołaja :) Oj było wesoło i gorąco. Z życzeniami i świątecznymi paczkami rozeszliśmy się do domów.

Zapraszam do obejrzenia galerii foto

Agnieszka Wieczorek
Dyrektor Ogniska