JoomlaTemplates.me by FatCow User Reviews

Dotychczasowe Doświadczenia

DOŚWIADCZENIA I NAJWAŻNIEJSZ  OSIĄGNIĘCIA KOŁA TERENOWEGO – „ŚWIDER”


1.Popularyzowanie sportu i rekreacji fizycznej wg. Programu „SPORTOWO i ZDROWO” adresowanego do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Otwocka oraz Powiatu Otwockiego.
- coroczne turnieje w Siatkówkę Plażową o mistrzostwo Otwocka i Powiatu Otwockiego
- wiosenne i jesienne turnieje w mini Piłkę Nożną dla dzieci i młodzieży
- coroczne otwarte turnieje w Tenisa Ziemnego
- coroczny otwarty Dzień Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży
Program wspierany finansowo przez Gminę Otwock i Powiat Otwocki.

2.Popularyzowanie muzyki i śpiewu poprzez coroczne współorganizowanie z Ogniskiem Wychowawczym „Świder” Festiwalu Muzycznego „PIOSENKA W ŚWIDRZE”. Konkursy adresowane są do dzieci z Otwocka, Powiatu Otwockiego i Ognisk Wychowawczych ZOW z W-wy.
Program wspierany finansowo przez Gminę Otwock i Powiat Otwocki i sponsorów prywatnych.

3.Coroczne współorganizowanie w Ogniskiem Wychowawczym „Świder” dwóch otwartych Festynów Rodzinnych - „NIEDZIELA W ŚWIDRZE” i „A W ŚWIDRZE JUŻ JESIEŃ”. Festyny adresowane są do mieszkańców Świdra i innych dzielnic Otwocka , Powiatu Otwockiego i gości z W-wy.

4.Dwutygodniowy obóz letni w Jarosławcu nad morzem - „Na wakacje po uśmiech” , z programem profilaktycznym – „MOŻNA INACZEJ”, przeznaczony dla wychowanków Ogniska „Świder” z Powiatu Otwockiego.Program wspierany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i sponsorów prywatnych.

5.Zorganizowanie w Białce Tatrzańskiej ośmiu muzyczno - sportowych obozów zimowych wg programu „ŚPIEWAJĄCO NA NARTACH” , przeznaczonych dla niepalących wychowanków z Ogniska „Świder” Program wspierany finansowo przez Gminę Otwock , firmę „CIECH” oraz sponsorów prywatnych.

6.Zorganizowanie wspólnie z Ogniskiem Wychowawczym „Świder”, w Powiatowym MDK w Otwocku, dla mieszkańców naszego miasta przedstawienia teatralnego pt. „A z nich największa jest miłość”, w wykonaniu młodzieży z Ogniska ” Dziadka” Lisieckiego ze Świdra.

7.Coroczne organizowanie wspólnie z Ogniskiem „Świder” dla młodzieży z terenu Powiatu Otwockiego, profilaktycznych spływów doliną Krutyni  - „KAJAKIEM PO ROZUM DO GŁOWY”. Program wspierany finansowo przez Miasto Otwock i Powiat Otwocki.

8.Obóz letni w Kotlinie Kłodzkiej z programem profilaktycznym – „Można Inaczej”, adresowany do wychowanków Ogniska „Świder” , którzy w ciągu roku uczestniczyli w zajęciach socjoterapeutycznych i teatralnych.
Lipiec 2010r.